לשיחת ייעוץ חינם התקשרו-
cropped-FAVICON-פזיומדיקל-min
טיפול תרפיה מנואלית

טיפול תרפיה מנואלית - איך זה עובד

פיזיוטרפיה היא תחום רפואי המתמקד בטיפול ובשיקום פיזי של אנשים סובלים מפגיעות פיזיות. תחום זה כולל מגוון רחב של טיפולים וטכניקות, בהם מצוינת תרפיה מנואלית. טיפול זה מתמקד בשימוש בטכניקות ידניות ובעיסוי כדי להפחית כאבים ולשחרר את המתח בגוף.

 

בטיפול מנואלי, הפיזיותרפיסט משתמש בתנועות ידניות כדי לשחרר  ולהפחית כאבים באזורים שונים של הגוף. טכניקות מנואליות כוללות מספר רחב של שיטות כגון שיטת מערכת נשימה משולבת, שיטת מקלוב-טייפינג ופעילויות מתוחכמות. כל טיפול מנואלי עושה שימוש בטכניקות שונות, כך שהמטופל יכול לקבל את הטיפול המתאים לו.


טיפול זה הוא טכניקה שהתפתחה במשך השנים ומתבססת על ידע רפואי מקיף ותהליכי יישום מתוחכמים. הטכניקה כוללת תרפיה ידנית, טיפולי עיסוי ופעילויות מתוחכמות המתמקדות בשחרור מתח וכאבים בגוף.

אז למי זה מתאים?

הטיפול מתאים לכל מי שסובל מכאבים בגוף או פגיעות פיזיות שונות, כגון כאבי גב, צוואר, מתחים בשרירים, כאבי ראש ועוד. בטיפול מנואלי, הפיזיותרפיסט משתמש בכלי עזר ובטכניקות ידניות ייחודיות כדי לטפל בכאבים ולשחרר את המתח באזור המטופל.

 

טיפול מנואלי עושה שימוש במגוון טכניקות וכלים כדי לטפל במגוון פגיעות פיזיות, לכן לכל מטופל ניתן להתאים את השיטה המתאימה לבעיה שהוא סובל ממנה. כל טיפול מנואלי מבוסס על הקשר בין הפיזיולוגיה והאנטומיה של הגוף ועל ההבנה של הפיזיותרפיסט לשיטת הטיפול המתאימה לכל מטופל.

לאורך הטיפול, הפיזיותרפיסט עובד בשיתוף עם המטופל וכך הוא מקבל אינדיקציה אם השיטה מתאימה או לא.

שיטת מוליגן לטיפול מנואלי (mulligan concept)

שיטת מוליגן היא סוג של טיפול מנואלי המתבסס על השקעת לחץ על נקודות מסוימות בגוף כדי לשחרר מתח ולטפל בכאבים ופגיעות פיזיות. השיטה פותחה על ידי הרפואה הסינית והיא משמשת כיום כטכניקה פופולרית בטיפול המנואלי.

במסגרת הטיפול בשיטת מוליגן, הפיזיותרפיסט משתמש באצבעות ובכף ידיו וגם בכלי מנוע כדי להשקיע לחץ בנקודות מסוימות בגוף המטופל. הלחץ מותאם לצרכי המטופל וכמותו נקבעת על פי מצב הגוף והבעיות הרפואיות המיוחדות של המטופל.

השימוש בשיטת מוליגן יכול לטפל במגוון פגיעות פיזיות וכאבים, כולל כאבי גב, בעיות צוואר, כאבי ראש, כאבי שרירים ופגיעות במפרקים. הטיפול בשיטת מוליגן יכול לסייע גם בשחרור מתח ובהפחתת דלקות בגוף וזאת על ידי השפעה על זרימת האנרגיה.

כדי להשתמש בשיטת מוליגן בצורה המתאימה למטופל, הפיזיותרפיסט עורך בדיקת מדדים פיזיים ומבוצעת הערכה מקיפה של המצב הפיזי של המטופל. על בסיס ההערכה, נקבעת האזורים המתאימים להשקעת הלחץ

לסיכום השיטה נחשבת גם לתחום של פיזיותרפיה מומחית ומצריכה הכשרה מיוחדת לפיזיותרפיסטים. טיפול מנואלי בשיטת מוליגן יכול לטפל בכמה תסמינים ובעיות פיזיות, כמו כאבי גב וצוואר, כאבי ברכיים, כאבי כתפיים וכאבי ראש. בנוסף, השיטה יכולה להפחית כאבים ולטפל במתחים הקשורים למחלות כמו דלקת מפרקים, שיתוק עצבי ושלדוני וכן לסייע לטפל בקשיי נשימה.

 

טיפול מנואלי בשיטת מוליגן הוא תחום טיפולי מעניין וטכני, והוא יכול להיות אפקטיבי ביותר לטיפול במגוון רחב של בעיות פיזיות. חשוב לציין כי טיפול מנואלי כלשהו יכול להחשב כפעילות נוספת לטיפול רפואי רשמי ולא להוות לו תחליף. לפני קבלת הטיפול חשוב להיוועץ עם רופא מומחה ולבדוק אם הטיפול מתאים למצב הפיזי של המטופל.

דילוג לתוכן