לשיחת ייעוץ חינם התקשרו-
cropped-FAVICON-פזיומדיקל-min
כאבי הגב

כאבי הגב

כאבי הגב הם בעיה נפוצה שמשפיעה על רבים מאיתנו במהלך החיים. הם יכולים להיות מקורם בשרירים, בשלדת הגב או במבנה העצבי שבגב. הם עשויים להיות חולפים או כרוניים, קלים או חמורים. הם יכולים להשפיע להשפיע על תחושת הנוחות ועל היכולת לבצע פעילויות יומיומיות.

שיפור באופן החיים

אחת הגורמים המשותפים לכאבי גב הוא שיפור באופן החיים שלנו. עם התפתחות הטכנולוגיה והמונחים המקצועיים, העובדים המודרניים עשויים לשבת על כיסא במשך זמן ארוך. בגלל השימוש במחשבים ובטלפונים ניידים, ולא לתרגל את השרירים האחוריים של הגב כראוי. זה עשוי לגרום לכאבים ולתפיסת נוחות לקוחה במערך השרירים והעצבים בגב. אורח החיים שאנו מתמודדים איתו גם עשוי להקנות לנו תופעות נוספות. לדוגמה:
  • עומס רעב לשרירי הגב
  • תנודות הורמונליות
  • דלקות
  • עייפות ודיכוי
  • מתח נפשי
  • ועוד
כל אלה יכולים להפעיל תחושת כאב באזור הגב. כאשר מתרגלים יותר ברורות ומפוקפקות, אנחנו יכולים להקל על כאבי גב ולמנועם מלהתרחב. במידה ואנחנו תומכים בעמדה נכונה, כאשר אנחנו מתמודדים עם מתח בצורה מודעת וכאשר אנחנו מבצעים תרגולים שמרכיבים את השרירים המסתובבים והחלקים העליונים של הגב. זאת הסיבה שאנחנו מפחיתים את הסיכוי לכאבי גב ומשפרים את תחושת הנוחות. ניהול כאבי הגב יכול לכלול גם שימור של המערכת השרירית חזקה וגמישה, המתרחשת דרך אימון קרוספיט, תרגולי כוח, פילאטיס, יוגה וכל פעילות גופנית אחרת שמשתתפת בחיזוק השרירים. בנוסף, חשוב לנהוג בצורה נכונה ולא להרתיע את עצמנו מתרגילים או מהרגלי חיים פעילים בגלל הכאבים.

טיפול בכאבי גב

על פי ערכות הטיפול המודרניות, ישנן אפשרויות טיפול שונות לטיפוח הגב הבריא. זה יכול לכלול טיפול פיזיותרפי, טיפול ידני, אקופונקטורה, טיפול בסירופוס ופעולות מונעות לשמירה על תפקוד הגב התקין.

בסיכום, כאבי גב הם בעיה נפוצה שקשה להתמודד איתם. אך באמצעות תוכנית אימון מתוכנתת וטיפול מתאים, ניתן לפקח על תחושת הנוחות ולמנוע כאבים נוספים. תמיד כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום הפיזאותרפיה הגופנית על מנת לקבוע את הטיפול המתאים לך ולצרכיך הספציפיים. הקליניקה "Physio Medical" תמיד לשירותך ובשבילך. צרו איתנו קשר עכשיו ותשימו סוף לכאב גב.

דילוג לתוכן